Gwarant - Definicja

Co to jest gwarant? Definicja

Kto to jest gwarant? W potocznym języku nazywany jest on poręczycielem lub żyrantem. To osoba, która potwierdza możliwość spłaty zobowiązań w sytuacji, w której pożyczkobiorca przestaje regulować raty. Pożyczka z gwarantem jest zatem zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy i ponosi on taką samą odpowiedzialność za terminową spłatę rat jak osoba pożyczająca pieniądze.

Kredyt z gwarantem. Kto może zostać poręczycielem?

Gwarantem może zostać osoba pełnoletnia mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Musi mieć polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty. Dodatkowym wymaganiem jest brak zaległości w spłatach zobowiązań w przeszłości, czyli wysoka wiarygodność kredytowa oraz odpowiednia zdolność kredytowa, która umożliwi ewentualną spłatę zobowiązań.

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

W przypadku pożyczkodawców pozabankowych pożyczka z gwarantem udzielana jest również online w uproszczonym procesie. Gwarant najczęściej podlega weryfikacji telefonicznej w celu potwierdzenia poręczenia pożyczki. W ten sposób potwierdza się jego wiarygodność.

Jaka jest odpowiedzialność gwaranta?

Skoro wiemy już, kto to jest gwarant, pora zastanowić się, jaka jest jego odpowiedzialność. Osoba taka zobowiązana jest do uregulowania zaległych rat, gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać zobowiązanie w terminie, niezależnie od powodu. Również w sytuacji, w której umrze osoba, która zaciągnęła zobowiązanie. Odpowiedzialność gwaranta zostaje zwolniona w momencie spłaty kredytu lub pożyczki w całości.

Zanim zostaniesz gwarantem, zastanów się, czy osoba, której dajesz poręczenie, będzie spłacać raty w terminie, a kiedy nie wywiąże się ze swojej umowy, czy możesz pozwolić sobie na spłatę tego zobowiązania.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…