Gwarant - Definicja

Co to jest gwarant? Definicja

Kto to jest gwarant? W potocznym języku nazywany jest on poręczycielem lub żyrantem. To osoba, która potwierdza możliwość spłaty zobowiązań w sytuacji, w której pożyczkobiorca przestaje regulować raty. Pożyczka z gwarantem jest zatem zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy i ponosi on taką samą odpowiedzialność za terminową spłatę rat jak osoba pożyczająca pieniądze.

Kredyt z gwarantem. Kto może zostać poręczycielem?

Gwarantem może zostać osoba pełnoletnia mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Musi mieć polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty. Dodatkowym wymaganiem jest brak zaległości w spłatach zobowiązań w przeszłości, czyli wysoka wiarygodność kredytowa oraz odpowiednia zdolność kredytowa, która umożliwi ewentualną spłatę zobowiązań.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

W przypadku pożyczkodawców pozabankowych pożyczka z gwarantem udzielana jest również online w uproszczonym procesie. Gwarant najczęściej podlega weryfikacji telefonicznej w celu potwierdzenia poręczenia pożyczki. W ten sposób potwierdza się jego wiarygodność.

Jaka jest odpowiedzialność gwaranta?

Skoro wiemy już, kto to jest gwarant, pora zastanowić się, jaka jest jego odpowiedzialność. Osoba taka zobowiązana jest do uregulowania zaległych rat, gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać zobowiązanie w terminie, niezależnie od powodu. Również w sytuacji, w której umrze osoba, która zaciągnęła zobowiązanie. Odpowiedzialność gwaranta zostaje zwolniona w momencie spłaty kredytu lub pożyczki w całości.

Zanim zostaniesz gwarantem, zastanów się, czy osoba, której dajesz poręczenie, będzie spłacać raty w terminie, a kiedy nie wywiąże się ze swojej umowy, czy możesz pozwolić sobie na spłatę tego zobowiązania.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…