Co to znaczy pożyczka bez BIK?

Co to znaczy pożyczka bez bik

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy potrzebujemy pożyczyć dodatkową gotówkę. Wpis do bazy dłużników skutecznie blokuje nam dostęp do oferty bankowej. Pozostają nam poszukiwania rozwiązań w sektorze pozabankowym, w którym najbardziej popularne są pożyczki bez BIK. Sprawdź, co oznacza pożyczka bez BIK i zdecyduj, czy jest dla Ciebie odpowiednia.

Kto może trafić do rejestru BIK?

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi, przetwarza i udostępnia dane na temat zobowiązań klientów wszystkich banków, SKOK-ów oraz niektórych firm pożyczkowych. Dane te mogą być pozytywne, kiedy spłacamy terminowo zobowiązania lub negatywne w przypadku opóźnień. Do BIK-u trafia, więc każdy klient zaraz po podpisaniu umowy kredytowej.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Pozytywną historię kredytową budujemy zatem poprzez systematyczne spłacanie rat, pożyczek, czy kredytów. Dzięki temu mamy łatwiej w przyszłości, aby zaciągać kolejne zobowiązania, ponieważ jesteśmy wiarygodni dla instytucji finansowych. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy przestajemy regulować należności. Dane negatywne na nasz temat będą przetwarzane przez 5 lat od spłaty problematycznego zobowiązania. Nawet mimo tego, że nie wyrazimy na to zgody. W tym okresie dostęp do ofert bankowych będzie mocno ograniczony, a w większości przypadku niemożliwy do uzyskania.

Jak sprawdzić, czy jesteśmy wpisani do baz?

Aby sprawdzić to, czy jesteśmy wpisani do baz, musimy wejść na stronę internetową konkretnego biura i utworzyć tam konto. W przypadku BIK wypełniamy formularz, w którym podajemy nasze podstawowe dane: imię i nazwisko, pesel, numer dowodu osobistego. Następnie załączamy zdjęcie lub skan dowodu osobistego i płacimy za raport. Cena pojedynczego Raportu BIK o sobie wynosi 39 złotych. Czyszczenie BIK możliwe jest tylko w trzech przypadkach:

 • po odwołaniu zgody na przetwarzanie danych o spłaconym terminowo zobowiązaniu,
 • po 5 latach w przypadku nieterminowych zobowiązań i braku zgody na ich przetwarzanie,
  nieprawidłowe dane.

Czym jest pożyczka bez BIK i co znaczy?

Pożyczka bez BIK to produkt finansowy dostępny wyłącznie w sektorze pozabankowym. Firmy pożyczkowe (w odróżnieniu od banków) nie mają obowiązku przesyłania danych o klientach do rejestru, nie muszą również weryfikować baz. Część firm rzeczywiście rezygnuje z tej formy oceny wiarygodności potencjalnych klientów. Są jednak pożyczkodawcy, którzy sprawdzają te dane, ale wynik tej weryfikacji nie przesądza o tym, czy otrzymamy pożyczkę. Firma pożyczkowa może wziąć na siebie większe ryzyko podczas udzielania zobowiązań finansowych, bo działa według innych przepisów niż bank.

Dla kogo jest pożyczka online bez BIK?

Wniosek o pożyczkę online bez BIK może złożyć każdy pełnoletni obywatel Polski. Potrzebny będzie ważny dowód osobisty, numer telefonu, konto bankowe oraz adres e-mail. Możliwość wnioskowania pożyczkę bez BIK będzie szczególnie ważna dla osób zadłużonych, czyli takich, które posiadają negatywną historię kredytową ze wpisami w bazach dłużników. Jest to jedyna szansa na to, aby otrzymać dodatkową gotówkę.

Rozwiązanie sprawdzi się również w sytuacji, w której:

 • mamy niską zdolność kredytową,
 • zajęte konto przez komornika.

Pożyczka na raty bez BIK – co oznacza?

Uzyskanie pożyczki na raty bez BIK może okazać się o wiele trudniejsze w odróżnieniu od chwilówki bez BIK. Związane jest to, z tym że w ramach tych rozwiązań mamy dostępne wyższe kwoty. Udzielenie takiego zobowiązania osobie zadłużonej, będzie się wiązać z większym ryzykiem dla firmy pożyczkowej. Nie jest to jednak sytuacja niemożliwa. Pamiętaj, że samo złożenie wniosku jest bezpłatne i jest to jedyny sposób, aby przekonać się, czy mamy szansę na taką pożyczkę.

Czy pożyczka bez BIK może być darmowa?

Pożyczka dla osób zadłużonych bez BIK wbrew opiniom nie zawsze musi być droga. Na rynku działa ponad kilkudziesięciu pożyczkodawców, dlatego warto przejrzeć rankingi, aby porównać oferty. Całkowity koszt zobowiązania może się różnić. Warto również zwrócić uwagę na oznaczenia darmowa pożyczka. W tym przypadku oznacza to, że za możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki, nie zapłacimy dodatkowych kosztów. Oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Warunki są dwa:

 • jest to nasza pierwsza pożyczka w konkretnej firmie pożyczkowej,
 • zwrócimy środki w terminie zapisanym w umowie.

Darmowa pożyczka online bez BIK jest więc całkowicie bezkosztowa. W przypadku kredytów bankowych nie jest to możliwe. Sprawdź nasz aktualny ranking: Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Zalety i wady pożyczki bez BIK

Osoby zadłużone powinny zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z kolejnych ofert kredytowych. Duża dostępność ofert może być zarówno wadą, jak i zaletą tych rozwiązań. Zagrożenie pojawia się w sytuacji, kiedy kolejnymi zobowiązaniami, zaczynamy spłacać poprzednie. Prowadzi to do spirali długów, z której dużo trudniej wyjść. Wysokość raty musi być dopasowana do możliwości domowego budżetu, tylko wtedy pożyczanie będzie bezpieczne. Największą zaletą pożyczek bez BIK jest prosty i szybki proces ich przyznawania. Decyzja o przyznaniu możliwa jest nawet w ciągu 15 minut, dlatego sprawdzą, kiedy potrzebujemy gotówkę na niespodziewane wydatki.

Oceń wpis

Średnia ocena 4 / 5. Oddanych głosów: 22

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
 • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
 • dotNawet ze złym BIK, KRD
 • dotWysoka przyznawalność
 • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…