Kalkulator odsetek ustawowych

  • Łatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • Darmowa usługa
  • Przez telefon i internet
  • Wysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Kalkulator odsetek ustawowych

Kalkulator odsetek ustawowych to narzędzie online, które służy do obliczania wysokości odsetek ustawowych, czyli oprocentowania, które stosowane jest w przypadku zwłoki w płatnościach. Odsetki ustawowe są stosowane w przypadku opóźnienia w płatnościach, w przypadku gdy kredytobiorca nie spłaca swojego długu w terminie.

* według aktualnej wartości stopy referencyjnej NBP (5.75 %).

Jeśli wartość stopy referencyjnej uległa zmianie podczas trwania okresu zobowiązania, wartość podana przez kalkulator może odbiegać od dokładnej kwoty odsetek ustawowych.

Zobaczy inne kalkulatory

Dlaczego warto nam zaufać?

Doświadczenie na rynku

Moja Pożyczka prężnie działa na rynku od roku 2017, oferując klientom dostęp do atrakcyjnych i sprawdzonych ofert pożyczek online i kredytów przez telefon. Nasz system wyszukiwania pożyczek cieszy się dużą popularnością, a to wszystko dzięki jasnym, szybkim i w pełni bezpiecznym procedurom.

Bezpieczne i przejrzyste zasady

Naszym celem jest pomoc w znalezieniu najbardziej atrakcyjnej oferty, dzięki której zaoszczędzisz czas i pieniądze. Jak to działa? Cała procedura odbywa się za pośrednictwem krótkiego formularza, który posłuży nam do poznania Twoich oczekiwań i możliwości. Warto mieć na uwadze, że korzystanie z formularza jest w pełni darmowe - od klientów nie pobieramy prowizji za przedstawienie oferty. Co więcej, zapewniamy w pełni bezpieczny proces dopasowywania pożyczki bez wykorzystywania danych wrażliwych.

Z myślą o Twoich potrzebach

Znalezienie szybkiej pożyczki online i kredytów przez telefon nigdy nie było tak proste! Jeśli zależy Ci na uzyskaniu pieniędzy na wybrany cel bez stresu i konieczności wychodzenia z domu, to koniecznie zapoznaj się z formularzem dostępnym na stronie. Po wypełnieniu ankiety, zostaną Ci przedstawione tylko realne oferty, a pieniądze mogą trafić na Twoje konto nawet tego samego dnia.

Kalkulator odsetek ustawowych – jak działa?

Kalkulator odsetek ustawowych działa na podstawie podstawowych informacji dotyczących pożyczki lub długu, takich jak kwota, odsetki i okres kredytowania. Oto kroki, które trzeba wykonać, aby skorzystać z
kalkulatora odsetek ustawowych:

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora odsetek ustawowych?

Kalkulator odsetek ustawowych może być przydatny w wielu sytuacjach, zwłaszcza w przypadku opóźnienia w płatnościach lub w sytuacji, gdy należy wyliczyć wysokość odsetek ustawowych. Oto kilka przykładów, kiedy warto skorzystać z kalkulatora odsetek ustawowych:

W każdym przypadku, kalkulator odsetek ustawowych może pomóc w dokładnym obliczeniu wysokości odsetek, co z kolei pozwala na uniknięcie nieporozumień i problemów finansowych związanych z opóźnieniami w płatnościach.

Od czego zależy wysokość odsetek ustawowych ??

Wysokość odsetek ustawowych zależy od kilku czynników, które są określone przez ustawę i mogą się różnić w zależności od kraju i sytuacji prawnej. Oto czynniki, od których zależy wysokość odsetek ustawowych:

Warto pamiętać, że wysokość odsetek ustawowych może się różnić w zależności od kraju i sytuacji prawnej. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat wysokości odsetek ustawowych, należy skonsultować się z aktualnymi przepisami prawa obowiązującymi w danym kraju.

Czym różnią się odsetki ustawowe kapitałowe od takich za spóźnienie?

Odsetki ustawowe kapitałowe oraz odsetki ustawowe za spóźnienie to dwie różne kategorie odsetek, które są stosowane w różnych sytuacjach.

Odsetki ustawowe kapitałowe są to odsetki, które należą się wierzycielowi z tytułu zaciągniętej pożyczki lub kredytu, a których wysokość określa ustawa. Są to odsetki, które wynikają z samego faktu udzielenia pożyczki lub kredytu. Wysokość odsetek kapitałowych jest uzależniona od okresu kredytowania i stopy procentowej określonej przez ustawodawcę, która jest aktualizowana co pół roku. Odsetki te są naliczane od kapitału pożyczki lub kredytu, a więc od kwoty, która została pożyczona lub udzielona na kredyt.

Odsetki ustawowe za spóźnienie natomiast, są to odsetki, które należą się wierzycielowi z tytułu nieterminowej zapłaty długu lub zobowiązania. Są one naliczane wtedy, gdy dłużnik nie ureguluje swojego zobowiązania w terminie określonym w umowie lub na mocy przepisów prawa. Wysokość odsetek za spóźnienie jest zazwyczaj wyższa niż odsetek kapitałowych i jest określana przez ustawę lub umowę pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. Wysokość odsetek za spóźnienie może być uzależniona od okresu spóźnienia oraz od stopnia ryzyka niewywiązania się z umowy przez dłużnika.

Podsumowując, odsetki ustawowe kapitałowe to odsetki naliczane od pożyczki lub kredytu, natomiast odsetki ustawowe za spóźnienie to odsetki naliczane od nieterminowej zapłaty długu lub zobowiązania.

Sprawdź nasze kalkulatory i narzędzia

icon

Kalkulator walutowy

Kalkulator walut online to szybki i wygodny sposób na to, aby sprawdzić, jaka będzie wartość jednej waluty wyrażona w innej dostępnej na naszej liście. Zaprezentowany konwerter to łatwość obsługi oraz gwarancja, że uzyskana kwota będzie wiarygodna, zgodna ze wskazaniami NBP. Sprawdź już teraz!

Sprawdź
icon

Kalkulator czasów przelewów

Chcesz szybko upewnić się, kiedy wpłynie na konto przelew wysłany z konkretnego banku lub kiedy dotrze ten nadany przez Ciebie? Możesz sprawdzić to w zaledwie kilka sekund wpisując dane do naszego kalkulatora przelewów online, w tym godzinę wysłania oraz nazwy banków z dostępnej listy. Zobacz, jakie to łatwe.

Sprawdź
icon

Kalkulator VAT

Kalkulator VAT online to wygodny sposób na obliczenie wartości z brutto na netto oraz z netto na brutto z uwzględnieniem stawki VAT. Wystarczy podać kwotę, a także wybrać jedną z sześciu obowiązujących w Polsce stawek podatku, aby poznać wskazanie kalkulatora. Wszystko to wygodnie i w zaledwie kilka sekund. Sprawdź!

Sprawdź
real_estate_agent

Kalkulator kredytowy - hipoteczny

Kalkulator kredytowy rat stałych to szybki i wygodny sposób na to, aby sprawdzić, ile wyniesie rata kredytu hipotecznego. Zaprezentowany kalkulator to łatwość obsługi oraz szybki wynik, który pomoże podjąć decyzję w sprawie kredytu. Nie czekaj, sam sprawdź!

Sprawdź
savings

Kalkulator odsetek ustawowych

Kalkulator odsetek ustawowych to narzędzie online, które służy do obliczania wysokości odsetek ustawowych, czyli oprocentowania, które stosowane jest w przypadku zwłoki w płatnościach. Odsetki ustawowe są stosowane w przypadku opóźnienia w płatnościach, w przypadku gdy kredytobiorca nie spłaca swojego długu w terminie.

Sprawdź
timeline

Kalkulator scoring BIK

Kalkulator oceny punktowej BIK to szybki i wygodny sposób na sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a nasz kalkulator zajmie się całą resztą. Sprawdź już teraz!

Sprawdź
payments

Kalkulator kredytowy - gotówkowy

Kalkulator kredytowy - gotówkowy to szybki i wygodny sposób na to, aby sprawdzić, jaki będzie finalny koszt finansowania, które otrzymamy od banku.

Sprawdź

Nie znalazłeś tego co potrzebujesz, napisz może pomożemy!

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…