Chroń Pesel - Definicja

Co to jest Chroń Pesel?

Chroń PESEL to zaawansowana usługa, której głównym zadaniem jest ochrona naszych danych osobowych. Możliwe jest to poprzez wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych, które monitorują w czasie rzeczywistym potencjalne próby wyłudzeń.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy założyć konto na stronie chronpesel.pl, wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów: Gold, Jesienny, Platinium. Opłacić usługę od 189 do 380 zł/ rok.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Wiesz już, czym jest Chroń Pesel, ale czy wiesz jak działa ta usługa?

Jak działa ta usługa?

Rozwiązanie Chroń PESEL oparte jest na bazach Krajowego Rejestru Długów (KRD), z którego korzysta większość banków i firm pożyczkowych. Istotą usługi jest zatem powiadomienie usługobiorcy o tym, że zostało złożone zapytanie w KRD na jego temat.

Oferta Chroń PESEL została podzielona na trzy kategorie usług:

  1. Sprawdzanie – informacja o tym, kto w ostatnich 12 miesiącach wykorzystał nasz pesel, czy jesteśmy wpisani do bazy KRD, możliwość sprawdzenia wiarygodności firmy, np. biura podróży, dewelopera.
  2. Monitorowanie – powiadomienie o użyciu naszego numeru pesel, o dopisaniu naszych danych do rejestru KRD, powiadomienie o założeniu firmy na nasze dane, dzięki współpracy z CEiDG i KRS.
  3. Zabezpieczenie – możliwość wpisania dłużnika do baz KRD, dostęp do konsultanta za pomocą infolinii, jeżeli padliśmy ofiarą oszustwa, asysta prawna TU Europa SA, ubezpieczenie dokumentów.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…