CEIDG - Definicja

CEIDG - co to oznacza? Definicja

CEIDG - rozwinięcie tego skrótu to: Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Jest to internetowy spis przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Należą do nich osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) oraz wspólnicy spółek cywilnych. Inne podmioty gospodarcze, jak np. spółki z o.o., spółki jawne lub spółki komandytowe podlegają wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Dane zawarte w CEIDG są ogólnodostępne poprzez internetową wyszukiwarkę przedsiębiorców. Publikowanie, zmienianie, udostępnianie i odczytywanie danych jest bezpłatnie. Mogą one służyć m.in. weryfikacji informacji o podmiotach działających na rynku, o posiadanych przez nie licencjach czy koncesjach, o zakresie ich działalności na podstawie kodów PKD itp.

Jak składać wniosek do CEIDG?

Do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej należy kierować wniosek o wpisanie przedsiębiorcy do CEIDG, o zmianę danych we wpisie, wniosek o zawieszenie wykonywania działalności, a następnie o jej wznowienie, a także wniosek o wykreślenie przedsiębiorcy z CEIDG. Wnioski można składać (i podpisywać) elektronicznie lub w sposób tradycyjny, w urzędzie gminy. Do danych o przedsiębiorcy zawartych w CEIDG należą m.in.: nazwa przedsiębiorcy, imię i nazwisko, NIP oraz REGON, dane adresowe, dane kontaktowe takie jak numer telefonu lub adres email, kody PKD, daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia i zaprzestania wykonywania działalności, a nawet informacje związane z postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym. 

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

Zobacz również, czym zajmuje się BIG.

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…