KRD - Definicja

KRD - co to jest?

Co oznacza skrót KRD? W praktyce KRD to po prostu Krajowy Rejestr Długów. Jest to instytucja zbierająca informacje o dłużnikach, którzy nie regulują terminowo swoich zobowiązań finansowych. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm. Jak mówi definicja, działalność KRD opiera się na ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. 

Krajowy Rejestr Długów pozwala m.in. zweryfikować wiarygodność naszego kontrahenta, zgłosić dłużnika, a także sprawdzić, czy sami nie figurujemy w rejestrze. Po weryfikację w KRD sięgają także instytucje finansowe przed udzieleniem pożyczki lub firmy telekomunikacyjne przed podpisaniem umowy o świadczenie usług w ramach abonamentu.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Krajowy Rejestr Długów - kto może do niego trafić?

Do rejestru KRD można trafić m.in. za niewywiązywanie się z zobowiązań alimentacyjnych, za niezapłacenie mandatu lub kary finansowej nałożonej przez sąd, za niepokrycie kosztów sądowych, za nieuregulowanie czynszu, rachunków za media lub opłat za abonament, za niespłacanie rat kredytu bądź pożyczki lub za nieopłacanie faktur. Podstawą trafienia do KRD jest zaleganie ze spłatą przez okres wynoszący minimum 60 dni.

W przypadku osób fizycznych wystarczy dług w wysokości 200 zł, a dla przedsiębiorstw próg ten wynosi 500 zł. Po udokumentowaniu faktu uregulowania zobowiązań dłużnik może zostać wykreślony z KRD. Pełna nazwa tej instytucji to: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej Spółka Akcyjna, dlatego można też spotkać się ze skrótem KRD BIG S.A. Instytucja rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku, jej siedziba mieści się we Wrocławiu.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…