KRD - Definicja

KRD - co to jest?

Co oznacza skrót KRD? W praktyce KRD to po prostu Krajowy Rejestr Długów. Jest to instytucja zbierająca informacje o dłużnikach, którzy nie regulują terminowo swoich zobowiązań finansowych. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm. Jak mówi definicja, działalność KRD opiera się na ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. 

Krajowy Rejestr Długów pozwala m.in. zweryfikować wiarygodność naszego kontrahenta, zgłosić dłużnika, a także sprawdzić, czy sami nie figurujemy w rejestrze. Po weryfikację w KRD sięgają także instytucje finansowe przed udzieleniem pożyczki lub firmy telekomunikacyjne przed podpisaniem umowy o świadczenie usług w ramach abonamentu.

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

Krajowy Rejestr Długów - kto może do niego trafić?

Do rejestru KRD można trafić m.in. za niewywiązywanie się z zobowiązań alimentacyjnych, za niezapłacenie mandatu lub kary finansowej nałożonej przez sąd, za niepokrycie kosztów sądowych, za nieuregulowanie czynszu, rachunków za media lub opłat za abonament, za niespłacanie rat kredytu bądź pożyczki lub za nieopłacanie faktur. Podstawą trafienia do KRD jest zaleganie ze spłatą przez okres wynoszący minimum 60 dni.

W przypadku osób fizycznych wystarczy dług w wysokości 200 zł, a dla przedsiębiorstw próg ten wynosi 500 zł. Po udokumentowaniu faktu uregulowania zobowiązań dłużnik może zostać wykreślony z KRD. Pełna nazwa tej instytucji to: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej Spółka Akcyjna, dlatego można też spotkać się ze skrótem KRD BIG S.A. Instytucja rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku, jej siedziba mieści się we Wrocławiu.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…