Przedłużenie spłaty - Definicja

Co to jest przedłużenie spłaty? Definicja

Pojęcie przedłużenia spłaty pojawia się najczęściej w kontekście chwilówek, czyli pożyczek udzielanych na krótki okres. Polega na przedłużeniu czasu spłaty pożyczki, określonego w zawartej umowie. Spłatę zazwyczaj można odroczyć o kilka tygodni, a dokładny czas jest uzależniony od indywidualnej oferty danego pożyczkodawcy. 

Potrzebę skorzystania z przedłużenia spłaty należy zgłosić pożyczkodawcy, zanim minie termin na oddanie zobowiązania. Chociaż zdarzają się również odroczenia przeterminowanych chwilówek. 

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

Ile kosztuje przedłużenie spłaty?

Przedłużenie spłaty zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, jakie może nam naliczyć firma pożyczkowa za nieuregulowanie w wymaganym terminie zaległości. Zazwyczaj nie jest to tania operacja. Po pierwsze dlatego, że pożyczkodawca na zwrot środków będzie dłużej czekać, a po drugie odwlekanie terminu wiąże się z ryzykiem braku odzyskania należności.

Dokładny koszt jest określony w zawartej umowie i może się różnic pomiędzy firmami. Bardzo ważne, aby przed podpisaniem umowy zweryfikować wszystkie opłaty. Należy również pamiętać o tym, że możliwość przedłużania spłaty jest limitowana, co oznacza, że nie możemy odraczać terminu w nieskończoność.

Przedłużenie spłaty będzie dobrym rozwiązaniem tylko w sytuacji, w której wiemy, że w dodatkowym czasie zbierzemy niezbędne środki na spłatę zobowiązania. W innym przypadku należy rozważyć konsolidację długów lub rozłożenie chwilówki na raty.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…