Przedłużenie spłaty - Definicja

Co to jest przedłużenie spłaty? Definicja

Pojęcie przedłużenia spłaty pojawia się najczęściej w kontekście chwilówek, czyli pożyczek udzielanych na krótki okres. Polega na przedłużeniu czasu spłaty pożyczki, określonego w zawartej umowie. Spłatę zazwyczaj można odroczyć o kilka tygodni, a dokładny czas jest uzależniony od indywidualnej oferty danego pożyczkodawcy. 

Potrzebę skorzystania z przedłużenia spłaty należy zgłosić pożyczkodawcy, zanim minie termin na oddanie zobowiązania. Chociaż zdarzają się również odroczenia przeterminowanych chwilówek. 

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Ile kosztuje przedłużenie spłaty?

Przedłużenie spłaty zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, jakie może nam naliczyć firma pożyczkowa za nieuregulowanie w wymaganym terminie zaległości. Zazwyczaj nie jest to tania operacja. Po pierwsze dlatego, że pożyczkodawca na zwrot środków będzie dłużej czekać, a po drugie odwlekanie terminu wiąże się z ryzykiem braku odzyskania należności.

Dokładny koszt jest określony w zawartej umowie i może się różnic pomiędzy firmami. Bardzo ważne, aby przed podpisaniem umowy zweryfikować wszystkie opłaty. Należy również pamiętać o tym, że możliwość przedłużania spłaty jest limitowana, co oznacza, że nie możemy odraczać terminu w nieskończoność.

Przedłużenie spłaty będzie dobrym rozwiązaniem tylko w sytuacji, w której wiemy, że w dodatkowym czasie zbierzemy niezbędne środki na spłatę zobowiązania. W innym przypadku należy rozważyć konsolidację długów lub rozłożenie chwilówki na raty.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…