Linia pożyczkowa - Definicja

Co to jest linia pożyczkowa? Definicja

Linia pożyczkowa to pozabankowy produkt finansowy, który swoim działaniem przypomina kredyt odnawialny dostępny w banku. Klient podpisuje umowę linii pożyczkowej, w ramach której otrzymuje dostęp do określonej kwoty dodatkowej gotówki. Ze środków zgromadzonych na linii pożyczkowej można dowolnie korzystać.

To klient decyduje też jaką kwotę chce wypłacić, a następnie wpłaca gotówkę celem wyrównania linii pożyczkowej. Każda spłata linii zwiększa dostępny limit  środków finansowych. W trakcie trwania umowy możemy zatem dowolnie wpłacać i wypłacać środki tak, jak podczas korzystania z debetu w ramach rachunku bankowego. 

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Jak uruchomić linię pożyczkową?

Linię pożyczkową uruchamiany online poprzez złożenie wniosku internetowego u pożyczkodawcy, który udostępnia taką ofertę. Formalności uproszczone są zazwyczaj do minimum i nie wymagają przedstawiania dodatkowych zaświadczeń od pracodawcy, czy wyciągów z konta.

Na etapie uzupełniania wniosku, określamy również kwotę, jaką chcemy otrzymać i wybieramy czas, w którym będziemy korzystać z przyznanych środków. Linia pożyczkowa najczęściej uruchamiana jest już tego samego dnia, w którym składamy wniosek. Podobnie do pożyczek na dowód, czy chwilówek.

Jaki jest koszt linii pożyczkowej?

Tak, jak w przypadku standardowych ofert pożyczki, koszt linii pożyczkowej stanowić będą: odsetki, opłata przygotowawcza, prowizja. To, co odróżnia tę ofertę, to zasada, że odsetki naliczane są jedynie od kwoty, którą wypłacimy, a nie od całości jak w przypadku pożyczki.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…