ICO - Definicja

Co to jest ICO? Definicja

ICO (z ang. Initial Coin Offering) to jeden ze sposobów, w jaki firmy mogą ubiegać się o dodatkowy kapitał. Polega na tym, że potencjalny inwestor nie dokonuje zakupu akcji projektu, a jedynie dedykowane monety wirtualne. Tym samym bierze udział w finansowaniu projektu, który dopiero w przyszłości może osiągnąć sukces, dlatego ICO może mieć charakter spekulacyjny. Inwestorzy dokonują zakupu wirtualnych tokenów, aby zagwarantować sobie możliwość otrzymania dostępu do platformy projektu w pierwszej kolejności, gdy ta będzie już gotowa.

Pojęcie to bardzo często pojawia się w kontekście startupów, bo pozwala na szybkie pozyskanie potrzebnych funduszy w bardzo krótkim czasie. Sytuacja ta jest możliwa, ponieważ w systemie ICO umowy inwestycyjne zastępowane są kontraktami inteligentnymi, w których płatność przekazywana jest w wirtualnej walucie.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Jak działa ICO?

W pierwszej kolejności przedsiębiorca, który planuje w ramach ICO pozyskać kapitał, dokonuje rejestracji projektu na odpowiedniej wirtualnej platformie. Następnie poprzez tę platformę inwestorzy wpłacają środki, przeliczane na liczbę przysługujących tokenów. 

Po osiągnięciu minimalnej liczby tokenów inteligentny kontrakt:

  • przesyła środki to emitenta,
  • rejestruje odpowiednią ilość tokenów na koncie inwestorów.

Jeżeli minimalna wartość tokenów nie zostanie zebrana, to środki wracają do portfeli inwestorów. Cały proces jest zatem całkowicie zautomatyzowany i działa w przestrzeni cyfrowej.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…