Pożyczka bez konta bankowego – gdzie dostępny jest czek GIRO?

Pożyczka bez konta bankowego na czek GIRO

Chcesz skorzystać z pożyczki, a nie masz konta bankowego lub konto zajęte jest przez komornika? Rozwiązaniem w tej sytuacji będzie oferta firm pozabankowych z możliwością odbioru gotówki za pomocą czeku GIRO. W artykule wyjaśniamy, kto może skorzystać z takiej pożyczki i w jaki sposób to zrobić.

Co to jest czek GIRO?

Czek GIRO to forma elektronicznego potwierdzenia przyznanej nam pożyczki. Na jego podstawie możemy dokonać wypłaty gotówki z pożyczki w dowolnej placówce pocztowej lub oddziale Banku Pocztowego. Z jakiego powodu jest stosowany czek GIRO?

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.
  • Brak konta bankowego. Nie każdy korzysta z rachunku bankowego. Do tej grupy mogą zaliczać się: osoby starsze, takie, które otrzymują wypłatę w formie gotówki lub te, które po prostu nie chcą mieć konta bankowego z innych przyczyn. 
  • Rachunek bankowy zajęty przez komornika. Bank wszystko to, co jest powyżej kwoty wolnej od zajęcia, ma obowiązek przesłać do komornika. Stąd też brak jest możliwości, aby środki z pożyczki zostały przelane na rachunek objęty egzekucją komorniczą. 
  • Konto wspólne z inną osobą. To sytuacja, w której nie chcemy, aby osoba, z którą mamy konto, wiedziała o naszej pożyczce. 

Gdzie otrzymam pożyczkę na czek GITO?

Oferta pożyczek na czek GIRO dostępna jest w sektorze pozabankowym. Założeniem jest to, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów. Podczas składania wniosku wystarczy zaznaczyć przy opcji wypłaty pożyczki czek GIRO. Wniosek składamy dokładnie w ten sam sposób jak o zwykłą pożyczkę. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji dotyczącej przyznania pożyczki otrzymujemy na podany we wniosku adres e-mail elektroniczny czek. Możliwe jest również opcja papierowa wysyłana do klienta.

Należy pamiętać o tym, że nie każdy pożyczkodawca pozabankowy udostępnia nam tę możliwość. Przed złożeniem wniosku sprawdź na stronie internetowej, czy pożyczkodawca korzysta z tej formy wypłaty. 

Związane jest to, z tym że konto bankowe służy nie tylko do przelewu środków z pożyczki, ale stanowi ważny element wnioskowania o pożyczkę online, za pomocą którego potwierdzamy naszą tożsamość. Pozwala to zapobiec ewentualnym wyłudzeniom pożyczek na skradziony dowód osobisty. 

W jednym z naszych artykułów piszemy również o tym: Gdzie założyć konto bez komornika? 

Pożyczka na czek GIRO – kto może skorzystać?

Pożyczka na czek GIRO to wygodna forma dla wszystkich, którzy nie chcą, aby pożyczka wpłynęła na ich konto bankowe lub po prostu nie korzystają z usług bankowych.

Wniosek o taką pożyczkę może złożyć każdy pełnoletni obywatel Polski. Warunkiem jest posiadanie: ważnego dowodu osobistego oraz miejsce zamieszkania na terenie kraju. 

Rozwiązanie to jest szczególnie pomocne dla osób z komornikiem na koncie, ponieważ pożyczka na czek GIRO skierowana jest również do osób zadłużonych. Temat ten omawiamy również w artykule: Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Pożyczka na czek GIRO to również, dobry sposób na to, aby przyspieszyć otrzymanie środków. Taki czek dostępny jest natychmiastowo, więc to dobre rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują środków. Nie trzeba czekać na zaksięgowanie przelewu.

Ile kosztuje czek GIRO?

Czek GIRO wydawany jest bezpłatnie, natomiast realizacja czeku GIRO wiąże się z dodatkowym kosztem, jakim jest opłata za wypłatę gotówki. Poczta Polska nalicza 13 zł za tę usługę i kwota ta najczęściej doliczana jest do pierwszej raty pożyczki. 

Jak zrealizować GIRO?

Realizacja nie wymaga od nas żadnych skomplikowanych działań. Wystarczy udać się do kasy na poczcie lub do Banku Pocztowego wraz z czekiem GIRO i ważnym dowodem osobistym.

Pracownik ma obowiązek zweryfikować nasze dane i potwierdzić tożsamość, ponieważ etap ten był pominięty podczas składania wniosku przez internet o taką pożyczkę.

Tożsamość w standardowym wniosku, w którym klient korzysta z rachunku bankowego, może zostać potwierdzona na minimum dwa sposoby:

  • przelew weryfikacyjny na 1 grosz lub 1 złoty wykonany z rachunku bankowego,
  • zalogowanie się poprzez dane konta bankowego do usługi Instantor.

Czekiem GIRO zapłacimy również w wielu sklepach spożywczych, budowlanych lub oferujących zakup sprzętu AGD.

Wypłata takiego czeku możliwa jest również w niektórych oddziałach firm pożyczkowych, które prowadzą obsługę klientów stacjonarnie.

Inne rozwiązania na pożyczkę bez konta bankowego

Co zrobić w sytuacji, w której pożyczkodawca nie udostępnia opcji wypłaty za pomocą czeku GIRO?

Mamy jeszcze jedno rozwiązanie. To tzw. pożyczka w domu klienta. Proces odbywa się w dowolnym wyznaczonym miejscu. Umowę podpisujemy z doradcą, który przyjeżdża do nas z dokumentami. Gotówkę z pożyczki otrzymujemy wtedy do ręki, czyli z pominięciem konta bankowego.

Oceń wpis

Średnia ocena 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

30 grudnia 2021

Każdy z nas prędzej, czy później zmierzy się z decyzją o remoncie mieszkania lub domu. Jest…

27 grudnia 2021

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Sytuacje, w których możemy zrobić to za…

22 grudnia 2021

Potrzebujesz dodatkowych środków, ale nie masz wystarczającej zdolności kredytowej? Rozwiązaniem w tej sytuacji może być pożyczka…