Czek GIRO - Definicja

Co to jest czek GIRO? Definicja

Czek GIRO jest dokumentem w formie elektronicznej lub papierowej potwierdzającym, że jego posiadacz na tej podstawie ma uprawnienia do uzyskania gotówki. Wykorzystywany jest przez instytucje pozabankowe w procesie udzielania pożyczki na czek GIRO. Otrzymany w ten sposób czek GIRO, można zrealizować w kasie dowolnej placówki pocztowej na terenie kraju lub w oddziale Banku Pocztowego.

Sposób wypłaty pożyczki na czek GIRO ma zastosowanie szczególnie w dwóch przypadkach: 

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.
  • potencjalny pożyczkodawca nie posiada rachunku bankowego, poprzez który możliwe jest potwierdzenie tożsamości oraz wypłata pożyczonej gotówki,
  • rachunek bankowy klienta jest zajęty przez komornika a środki, które wpływają na konto, są poddane egzekucji, co nie pozwala na wypłatę pieniędzy z pożyczki.

Jak skorzystać z czeku GIRO?

Na etapie wypełniania wniosku online należy zaznaczyć formę wypłaty pożyczki poprzez czek GIRO. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji w sprawie pożyczki zostanie nam przesłany elektroniczny czek, za pomocą którego wypłacimy gotówkę  do ręki. Wystarczy pójść na pocztę lub do Banku Pocztowego z ważnym dokumentem tożsamości, wtedy też zostaną potwierdzone nasze dane, które uzupełniliśmy we wniosku. 

Wypłata odbywa się niemal natychmiastowo, bo nie trzeba czekać na zaksięgowanie środków na rachunku bankowym. Poczta Polska za realizację czeku GIRO pobiera opłatę w wysokości 13 zł. Kwota ta doliczana jest zazwyczaj do pierwszej raty pożyczki.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…