Jak otrzymać trudne pożyczki dla zadłużonych?

trudne pożyczki dla zadłużonych

Trudne pożyczki to forma wsparcia przeznaczona głównie dla osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji materialnej. Powodem mogą być duże zaległości, opóźnienia w spłacie zobowiązań, a nawet zajęcia komornicze. Ważne jest to, aby wiedzieć, jak poradzić sobie w takim przypadku. Sprawdź, czym są trudne pożyczki dla zadłużonych i jak je otrzymać.

Trudne pożyczki dla zadłużonych – co to jest?

Ciężko wskazać jednoznaczną definicję trudnych pożyczek. Potocznie określamy tak produkty dedykowane osobom, które są zadłużone, mają niską zdolność kredytową lub negatywne wpisy w bazach dłużników. Najczęściej po te oferty sięgają klienci, którzy otrzymali negatywną decyzję kredytową w banku. Zazwyczaj jest to jedyna szansa na uzyskanie dodatkowego finansowania w postaci pożyczki. Rozwiązania te dostępne są w sektorze pozabankowym i najczęściej przyjmują formę popularnych chwilówek dla zadłużonych. Opcje te najłatwiej otrzymać, bo nie przekraczają kilku tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że tak pożyczone pieniądze należy zwrócić w krótkim terminie. Ważne jest zatem to, aby mieć pewność, że w tym czasie odłożymy wymaganą kwotę na spłatę. Każde przekroczenie tego terminu, będzie generować wysokie dodatkowe koszty. 

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Kto może otrzymać trudne kredyty dla zadłużonych?

Trudne kredyty dla zadłużonych przeznaczone są dla osób pełnoletnich, które mają miejsce zamieszkania na terenie naszego kraju. O taką pożyczkę wnioskować mogą tylko obywatele Polski. Dodatkowo konieczne będzie posiadanie ważnego dowodu osobistego, numeru telefonu oraz konta bankowego. Rachunek pełni dwie ważne funkcje. Po pierwsze wpłyną tam środki z pożyczki. Po drugie możliwe będzie potwierdzenie naszej tożsamości, np. poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego, dzięki któremu pożyczkodawca sprawdzi, czy dane z przelewu są zgodne z tymi, które zostały podane we wniosku. 

Wsparcie w postaci trudnej pożyczki dla osób zadłużonych przeznaczone jest głównie dla osób, które mają:

 • niewystarczającą zdolność kredytową,
 • negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej,
 • niską punktację w BIK,
 • wpisy w BIG, KRD, ERIF,
 • zaległości w spłacie zobowiązań,
 • zaległości w US lub ZUS,
 • dużą liczbę aktualnie spłacanych zobowiązań,
 • brak wystarczających dochodów na spłatę zaciągniętych zobowiązań,
 • komornika na koncie.
trudne kredyty dla zadłużonych

Jak złożyć wniosek o trudną pożyczkę dla zadłużonych?

Rozwiązania te dostępne są w sektorze pozabankowym, co oznacza, że głównym miejscem ich działania jest internet. Są to więc typowe pożyczki online dla zadłużonych. Cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu. Samo złożenie wniosku nie zajmuje więcej niż kilka minut i zazwyczaj jest bezpłatne. Formularz uzupełniamy o podstawowe dane z dowodu osobistego. Dodatkowo określamy miesięczne koszty stałe, osoby na utrzymaniu i wysokość dochodów. Firmy pożyczkowe zazwyczaj nie wymagają przedstawiania dodatkowych dokumentów potwierdzających dochód. Wystarczy samo oświadczenie, co jest dużym ułatwieniem dla wnioskujących i znacznie przyspiesza wydanie decyzji w sprawie udzielenia pożyczki.

Jak otrzymać trudne pożyczki, gdy jest się zadłużonym?

Zacznij od zapoznania się z dostępnymi ofertami i wybierz rozwiązanie najkorzystniejsze dla siebie. Dopasuj pożyczkę do własnych potrzeb. Pomocne w tej sytuacji będą rankingi pożyczek dla zadłużonych, dzięki którym w łatwy sposób porównasz najważniejsze parametry. Wskaż kwotę pożyczki i okres spłaty, a następnie złóż wniosek. W kolejnym kroku konieczne będzie potwierdzenie własnej tożsamości. Firmy pożyczkowe zabezpieczają się w ten sposób przed potencjalnymi wyłudzeniami. Pozytywna weryfikacja naszych danych jest ostatnim etapem przed uzyskaniem decyzji pożyczkowej. Wydawana jest szybko, bo zazwyczaj zajmuje około kilkunastu minut. Pozytywna oznacza, że środki trafią na nasze konto. Natomiast to, w jakim czasie zostanie zaksięgowany przelew, uzależnione jest od banku, w którym posiadamy konto. W przypadku kiedy nasze konto zajęte jest przez komornika, ważne jest to, aby taką gotówkę odebrać do ręki, np. za pomocą czeku GIRO.

trudne pożyczki

Trudne pożyczki dla zadłużonych w banku – czy są możliwe?

Niestety trudne pożyczki dla osób zadłużonych nie będą dostępne w banku. Bank przed udzieleniem kredytu zobligowany jest do przeprowadzenie szczegółowej oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Obowiązkowe jest również zweryfikowanie wiarygodności kredytowej. Wszelkie negatywne wpisy w bazach dłużników będą automatycznie przekreślać szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji w sprawie udzielenia kredytu. Związane jest to, z tym że banki działają według innych przepisów, niż pożyczkodawcy pozabankowi. Firmy pożyczkowe mają większą swobodę w zakresie tego, komu udzielają finansowania, ponieważ mogą wziąć na siebie większe ryzyko kredytowe.

Czy trudne kredyty są bezpieczne?

Trudne pożyczki dla zadłużonych będą bezpieczne pod warunkiem, że podczas wnioskowania zostaną zachowane odpowiednie środki ostrożności. Przede wszystkim korzystaj ze sprawdzonych pożyczkodawców. Opinie innych klientów są dobrym źródłem informacji na temat danej firmy. Sprawdź również, czy dany pożyczkodawca widnieje w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się z jej warunkami i wyjaśnij wszystkie wątpliwości. I najważniejsze, żeby wysokość raty dopasować do aktualnych możliwości budżetu, tak aby mieć pewność, że poradzisz sobie ze spłatą przyszłego zobowiązania. 

Oceń wpis

Średnia ocena 5 / 5. Oddanych głosów: 4

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
 • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
 • dotNawet ze złym BIK, KRD
 • dotWysoka przyznawalność
 • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…