Przelew weryfikacyjny - Definicja

Co to jest przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny to jedna z metod potwierdzania tożsamości klienta przez firmę pożyczkową w procesie ubiegania się o pozabankową pożyczkę online. Zadaniem klienta jest wykonanie przelewu z własnego rachunku bankowego na 1 grosz lub 1 złoty na rachunek podany przez pożyczkodawcę.

Dzięki temu możliwe jest potwierdzenie danych klienta z tymi, które widnieją w przelewie. Dodatkowo mamy również pewność, że środki z pożyczki zostaną przelane na prawidłowy numer rachunku.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Kiedy jest on wymagany?

Konieczność wykonania przelewu pojawia się po uzupełnieniu wniosku o pożyczkę jako jedna z dostępnych metod weryfikacyjnych. Dotyczy to sytuacji, w których wnioskujesz o pożyczkę po raz pierwszy u danego pożyczkodawcy, czyli firma nie posiada jeszcze Twoich danych.

W większości przypadków środki przelane w ramach przelewu weryfikacyjnego nie są zwracane do nadawcy.

Korzyści tej metody

Z przelewów weryfikacyjnych korzystają nie tylko firmy pożyczkowe, ale również banki, ubezpieczyciele, czy firmy leasingowe. Korzyścią tej metody jest:

  • szybki i prosty sposób weryfikacji danych potencjalnego klienta,
  • klient nie musi odwiedzać placówki, więc sprzedaż odbywa się wygodnie przez internet, firmy zyskują dodatkowy kanał sprzedaży,
  • mechanizm uniemożliwiający skorzystanie z produktu finansowego przez osobę, która przechwyciła dane osobowe, zapobiega więc wyłudzeniom na skradziony lub zgubiony dowód osobisty.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…