Akredytacja - Definicja

Co to jest akredytacja? 

Akredytacja odnosi się do potwierdzenia kompetencji danego podmiotu w zakresie pewnych działań, do udzielenia mu pełnomocnictwa. Zazwyczaj wiąże się to z przeprowadzeniem gruntownej inspekcji celem zweryfikowania jego działalności i upewnienia się, że działa w myśl określonych standardów, spełnia normy i stosuje się do wytycznych (nierzadko międzynarodowych).  

Akredytacja służy budowaniu wizerunku osoby lub organizacji godnej zaufania, której wyniki działań odznaczają się wysoką jakością i są zgodne ze standardami instytucji, od której uzyskała akredytację. W przypadku przedsiębiorstw akredytacja jako taka nie jest obowiązkowa. Wiąże się zazwyczaj z długim, wnikliwym i kosztownym postępowaniem, dlatego decydują się na nią tylko niektóre podmioty w danej branży. To od klienta zależy, jakie ma wymagania i z kim zdecyduje się współpracować. Akredytacji zawsze dokonuje niezależny organ zewnętrzny.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Gdzie możemy spotkać się z akredytacją?

W naszym kraju akredytacja obejmuje uczelnie wyższe, które muszą wykazać swoje kompetencje w zakresie prowadzenia danego kierunku studiów. Taki proces jest cyklicznie powtarzany, albowiem akredytacja jest przyznawana na określony czas.

Z akredytacją można spotkać się także w odniesieniu do sfery dyplomatycznej. Państwa lub organizacje międzynarodowe akredytują swoich przedstawicieli do pełnienia konkretnych funkcji w ich imieniu na terenie innych państw. Również od dziennikarzy wymagana jest akredytacja uprawniająca ich np. do udziału w ważnych wydarzeniach politycznych itp.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…