Refinansowanie - Definicja

Refinansowanie - co to znaczy? Definicja

Refinansowanie w odniesieniu do pożyczki oznacza zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, które posłuży do spłaty wcześniejszej pożyczki. Przyznawana jest przez pozabankowe instytucje finansowe. Aby refinansowanie faktycznie mogło stanowić dla konsumenta wsparcie w wyjściu z trudnej sytuacji, pożyczka refinansująca często przyznawana jest na korzystniejszych warunkach niż pierwotne zobowiązanie - cechuje ją dłuższy okres spłaty i/lub niższa rata. Pozwala także uniknąć problemów z windykatorem oraz wpisania do rejestrów dłużników za sprawą zalegania ze spłatą.

Jak przyznawana jest pożyczka refinansująca?

Pożyczka refinansująca przyznawana jest w takiej samej wysokości jak wcześniejsza pożyczka, na pokrycie której ma zostać przeznaczona. Co więcej, nie pożyczka refinansująca nie trafia w ręce ani na konto wnioskującego, tylko jest przelewana od razu do instytucji, u której się wcześniej zadłużyliśmy. Dlatego po refinansowaniu pożyczki konsumenci udają się do innego pożyczkodawcy niż ten, u którego zaciągnęli wcześniejszy dług. Wbrew pozorom procedura jego przyznania nie jest skomplikowana ani szczególnie kosztowna, choć wiąże się z poniesieniem dodatkowych opłat. O wszystkich konsument jest jednak informowany z góry. Wniosek o refinansowanie często może zostać złożony online, bez wizyty w placówce. Warto wcześniej porównać oferty kilku różnych instytucji finansowych i wybrać najbardziej korzystną. Refinansowanie bywa niekiedy mylone z usługą konsolidacji zobowiązań, jednak konsolidacja dotyczy zawsze kilku zobowiązań, a refinansowanie tylko jednego.

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

Sprawdź również, co to jest system Credit Check i w jaki sposób dane są weryfikowane po złożeniu wniosku o pożyczkę.

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…