Gdzie po kredyt z zajęciem komorniczym?

Czy mając aktywne zajęcie komornicze można starać się o kredyt? Gdzie dostanę kredyt z komornikiem? Pytania te mogą się pojawić w chwili, kiedy mamy trudną sytuację finansową, a są nam potrzebne dodatkowe środki. Problemy finansowe niekoniecznie muszą oznaczać, że uzyskanie pożyczki nie jest możliwe. A jak jest w przypadku kredytu? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Pożyczki dla osób z zajęciem komorniczym - gdzie można je otrzymać?

 Wszelkie opóźnienia w spłacie kredytu mogą powodować pogorszenie naszej historii kredytowej, a brak spłaty zadłużeń sprawi, że do Biura Informacji Kredytowej zaczną wpływać negatywne wpisy na nasz temat. W takiej sytuacji możliwość otrzymania kredytu w banku w zasadzie stanie się niemożliwe. Wówczas jedyną możliwością skorzystania z opcji dodatkowych środków będą firmy poza bankowe, które mają mniej rygorystyczne wymagania. Oferta pożyczek dla zadłużonych skierowana będzie przede wszystkim dla osób, które:

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.
 • problemy w spłacie zobowiązań,
 • mają złą historię kredytową w bazach dłużników (BIK, BIG, KRD lub innych rejestrach),
 • niską zdolność kredytową,
 • są w trakcie postępowania windykacyjnego,
 • mają komornika na koncie.

Jest to więc rozwiązanie dla osób, którym bank odmówił kredytowania, a pilnie potrzebują pieniędzy. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie możliwość skorzystania z ofert instytucji pozabankowych. Rozwiązanie to może okazać się droższe niż standardowa oferta, dlatego warto zwrócić uwagę na wiarygodność pożyczkodawcy, tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo korzystania z takiej pożyczki. Sam proces wnioskowania jest zazwyczaj szybki i prosty, dlatego warto porównać oferty, bo różnice mogą być znaczne.

Czym są pożyczki długoterminowe dla zadłużonych?

 Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych to jedno z rozwiązań proponowanych przez firmy pozabankowe. Cały proces wnioskowania odbywa się online i zazwyczaj ograniczony jest do minimum formalności. W większości przypadków wystarczy aktualny dowód osobisty. To co charakteryzuje takie pożyczki to:

 • szybki czas otrzymania gotówki - wnioskując online skracamy czas w jakim otrzymamy pieniądze na konto, pozytywna decyzja najszybciej wydawana jest w ciągu kilkunastu minut, jest to zdecydowana oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnego wnioskowania w banku. To kiedy otrzymamy środki na konto jest najczęściej uzależnione od sesji przychodzących w naszym banku.
 • skrócone formalności - wniosek online uzupełniamy o podstawowe dane z dowodu tj.: imię i nazwisko, pesel, numer dowodu, adres zameldowania. Dodatkowo podajemy numer telefonu, adres mailowy oraz numer konta bankowego. konto bankowe jest nam potrzebne zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy - to na podany rachunek otrzymamy pożyczkę, a drugi - konto bankowe posłuży nam do zweryfikowania naszej tożsamości np. poprzez wykonanie przelewu weryfikującego na 1 zł. Pożyczka na dowód osobisty jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań pozabankowych.
 • łatwość porównania - mamy dostęp do wielu porównywarek, które w szybki sposób sprawdzą dla nas dostępność oferty i porównają warunki cenowe u większości dostępnych pożyczkodawców.
 • dłuższy okres kredytowania - ofertę pożyczek na raty dla zadłużonych możemy rozłożyć na dłuższy okres kredytowania. Ratę możemy dopasować do naszych aktualnych możliwości finansowych, a spłatę rozłożyć nawet na 60 miesięcy.
 • wyższe kwoty zobowiązań - mimo aktualnej sytuacji finansowej w jakiej się znaleźliśmy nadal mamy możliwość ubiegać się o kwoty nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, oferty mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, na którego się zdecydujemy.

Koszty pożyczki z zajęciem komornicznym

Sama możliwość skorzystania z pożyczki dla osób z komornikiem jest już dla nas zaletą, ale należy pamiętać, że oferta w takiej sytuacji może się okazać mniej korzystna w porównaniu do np. kredytu bankowego. Wynika to z faktu, że pożyczając w ten sposób pieniądze firma pożyczkowa bierze na siebie większe ryzyko związane z udzieleniem takiego zobowiązania. Koszt może okazać się wyższy zwłaszcza w sytuacji, w której nie będziemy spłacać zobowiązania zgodnie z terminem. Terminowość w spłacie to kluczowy element w ofertach pozabankowych. Zdarzają się sytuacje, w którym zostaną nam zaproponowane darmowe pożyczki, ale warunkiem ich otrzymania będzie właśnie spłata w wymaganym terminie.

Kredyt dla zadłużonych z komornikiem - czy jest możliwy?

Czy kredyt dla zadłużonych z komornikiem jest w ogóle możliwy? Gdzie uzyskać kredyt z zajęciem komorniczym? To jedne z najczęściej pojawiających się pytań. Kredyt jako rozwiązanie finansowe proponowane jest wyłącznie przez banki i SKOK-i. W związku z tym udzielenie kredytu jest ściśle regulowane przez prawo bankowe i ustawę o kredycie konsumenckim. Działanie banków opiera się również na rekomendacjach wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zatem otrzymanie kredytu w przypadku aktywnego zadłużenia nie jest możliwe. tytuł egzekucyjny wraz z komornikiem przekreśla nasze szanse na otrzymanie kredytu bankowego. Nasza wiarygodność finansowa jest kluczowa w ocenie zdolności kredytowej, na podstawie której bank wydaje decyzję. Więcej o kredytach bez baz przeczytasz w artykule: Gdzie dostanę kredyt bez BIK i KRD?

Czy w banku otrzymam kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, który polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jeden kredyt, dzięki czemu możemy płacić jedną niższą ratę. Pozwala nam również na uporządkowanie naszych płatności, co z kolei sprawia, że mamy większą kontrolę nad własnym budżetem. W przypadku banku udzielenie takiego kredytu nie będzie możliwe, jeżeli posiadamy aktywne zajęcie komornicze. Bardziej liberalne pod tym względem są SKOK-i, które proponują kredyty oddłużeniowe, ale zdarza się to naprawdę rzadko.

Negatywne wpisy w bazach dłużników, czy aktywne zajęcia komornicze powodować będą odmowy kredytowania w bankach. Alternatywą są dla nas oferty poza bankowe. Kolejne rozwiązania należy jednak wybierać z dużą rozwagą.

Oceń wpis

Średnia ocena 4.3 / 5. Oddanych głosów: 12

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
 • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
 • dotDarmowa usługa
 • dotPrzez telefon i internet
 • dotWysoka przyznawalność
Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?
mies.

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

Instantor
23 września 2021

Jedną z podstawowych zachęt, za pomocą której pożyczkodawcy chcą zachęcić klienta do skorzystania z ich usług…

Przychód a dochód
20 września 2021

Potoczna wiedza na temat różnic między przychodem a dochodem często odbiega od podstawowej wiedzy ekonomicznej, co…

Pożyczka bez konta bankowego na czek GIRO
17 września 2021

Chcesz skorzystać z pożyczki, a nie masz konta bankowego lub konto zajęte jest przez komornika? Rozwiązaniem…