Gdzie dostanę kredyt bez BIK i KRD?

Pożyczka bez bik i krd

Ocena naszej zdolności i wiarygodności kredytowej w dużej mierze zależy od tego, jakie dane na nasz temat przetwarzane są w bazach dłużników. Baz mamy kilka i kiedy już trafimy do jednej z nich może nam to przysporzyć wielu problemów, zwłaszcza kiedy będziemy chcieli starać się o produkty bankowe. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań bankowych oprócz kredytu gotówkowego są kredyty hipoteczne. Co zatem kiedy chcemy kupić nieruchomość oraz gdzie dostanę kredyt bez BIK i KRD?

Najważniejsze informacje o kredycie i pożyczce bez BIG i KRD

Kredyt należy do produktów finansowych oferowanych tylko i wyłącznie przez banki oraz SKOK-i. Instytucje te zobligowane są do działania na podstawie ustawy o prawie bankowym oraz ustawie o kredycie konsumenckim. Forma umowy kredytu jest zawsze pisemna, czyli nie jest możliwe zawarcie ustnej umowy kredytowej. Przedmiotem umowy są środki pieniężne, które przekazywane są kredytobiorcy w sposób odpłatny.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Nie ma oczywiście bezpłatnych kredytów. Jest to jednoznaczne z tym, że zawsze zwrot kapitału powiększony jest o dodatkowe koszty na przykład w postaci prowizji za udzielenie, odsetek lub kosztu dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia Koszt kredytu różni się w zależności od rodzaju kredytu, kwoty i okresu kredytowania. Im wyższa kwota kredytu i długość zobowiązania tym wyższe koszty.

Maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego to zazwyczaj 12 lat, a w przypadku kredytu hipotecznego 35 lat. Więcej na ten temat w naszym artykule: Na jaki okres mogę wziąć kredyt gotówkowy?

Gdzie dostępny jest kredyt pozabankowy bez BIK i KRD?

Poszczególne oferty banków mogą się różnić między sobą, dlatego przed podjęciem decyzji warto porównać kilka ofert. Oprócz kredytów banki i SKOK-i mogą nam również zaproponować pożyczki bez BIK i KRD. Rozwiązanie to jest w praktyce dostępne w instytucjach pozabankowych. Firmy pożyczkowe stają się coraz bardziej popularne na rynku, dlatego zachęcamy również do przeczytania naszego artykułu: Kredyt a pożyczka - jakie są różnice?

Jakie dane gromadzi BIK?

To jedno z największych źródeł informacji na temat naszej historii kredytowej. Według danych podanych na stronie BIK aktualnie w przetwarzaniu znajduje się 159 mln rachunków należących do 25 mln klientów indywidualnych, do tego dolicza się 1,4 mln firm, rolników i innych podmiotów. Obowiązek przekazywania danych mają banki i SKOK-i, ale w bazach znajdziemy też ponad 70 firm pozabankowych, które udzielają pożyczek.

Na podstawie raportu BIK instytucja finansowa w bardzo szybki sposób zweryfikuje naszą wiarygodność jako potencjalnych klientów. Aby firma pożyczkowa mogła korzystać z tej bazy musi sama przekazywać do niej dane, czyli działa to w dwie strony. Co istotne, dane na temat naszych zobowiązań to nie tylko informacja o zaległościach w spłatach, ale również informacje pozytywne, czyli te o terminowych spłatach, czy spłaconych zobowiązań. W ten sposób przed udzieleniem zobowiązań kredytodawca otrzymuje pełną historię na nasz temat.

BIK prowadzi również ocenę klientów wyrażoną w punktach. Im więcej terminowych spłat tym wyższa punktacja, więc łatwiej nam otrzymać kolejny kredyt. Jeżeli chcemy sprawdzić naszą punktację, czy też dowiedzieć się jakie aktualne dane na nasz temat gromadzi BIK to jest też taka możliwość. Wystarczy zalogować się na stronie Biura Informacji kredytowej i pobrać raport BIK.

Czym jest KRD?

Krajowy Rejestr Dłużników stanowi natomiast największą bazę dłużników, czyli osób, które zalegają ze spłatą. W przypadku KRD nie mówimy tylko o kredytach lub pożyczkach, raportowane są zaległości w opłatach za czynsz, prąd, gaz, telefon komórkowy, mandat itd. Przechowywane dane są tylko negatywne, a minimalna kwota, za jaką możemy trafić na listę to 200 zł w przypadku osób fizycznych i 500 zł w przypadku firm.

Opóźnienie w spłacie musi przekroczyć minimum 30 dni. Dostęp do danych mają zarówno banki i firmy pożyczkowe. Aby sprawdzić, czy aktualnie jest jakiś negatywny wpis na nasz temat, wystarczy zalogować się na stronie KRD i pobrać raport. Raz na pół roku będzie on dla nas bezpłatny.

Czy jest możliwa pożyczka bez BIK i KRD?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kredyt bez BIK i KRD przez Internet jest możliwy. W niektórych przypadkach rzeczywiście pożyczka będzie dostępna - pisaliśmy o tym w artykule: Kto udzieli pożyczki bez BIK i KRD?. Jednak w przypadku kredytu nie jest to możliwe, czyli nie ma takiej usługi jak kredyty bez BIK i KRD.

Musimy bowiem pamiętać, że kredyt jest produktem bankowym, a banki muszą działać ściśle według przepisów prawa bankowego i rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Negatywne wpisy w bazach dłużników automatycznie przekreślą nasze szanse na pozytywną decyzję kredytową. Dlatego też o ile taki wpis w KRD łatwo usunąć, bo tak naprawdę wystarczy uregulować zaległość (od momentu uregulowania zaległości KRD ma 14 dni na wypisanie nas z bazy), to w przypadku BIK sprawa będzie o wiele trudniejsza.

Tak naprawdę BIK jest tylko administratorem danych i nie ma uprawnień do ich modyfikacji. Prawo bankowe ściśle reguluje przypadki, w których modyfikacja jest możliwa. Przy zobowiązaniu, w przypadku którego mieliśmy problemy z jego spłatą, wycofanie zgody na przetwarzanie danych spowoduje, że dopiero po 5 latach zobowiązanie to nie będzie brane pod uwagę podczas oceny naszej historii kredytowej. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie rozważenie oferty kredytu pozabankowego bez BIK i KRD. Jest on więc możliwy i mogą być to m.in. chwilówki na dogodnych warunkach.

Oceń wpis

Średnia ocena 5 / 5. Oddanych głosów: 2

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…