Gdzie dostanę kredyt bez zaświadczenia o dochodach?

kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Nie zawsze uzyskanie zaświadczenia o dochodach jest prostą sprawą. Po pierwsze czas oczekiwania na zaświadczenie od pracodawcy może być długi. Jest to istotne, zwłaszcza kiedy potrzebujemy pożyczyć szybko gotówkę. Po drugie możemy pracować za granicą, a często banki nie akceptują tej formy dochodów. Warto zatem wiedzieć, jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Sprawdź, gdzie dostaniesz kredyt bez zaświadczenia o dochodach.

Kredyty bez zaświadczenia o dochodach – co to oznacza?

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie finansowe, które dostępne jest wyłącznie w bankach. Wiąże się to z badaniem naszej zdolności kredytowej, dlatego warunkiem jego otrzymania jest posiadanie stałego źródła dochodu. To może być np.: umowa o pracę, umowa zlecenie, emerytura, bądź renta. Kredyt bez zaświadczeń o dochodach oznacza, że przyznawany jest na samo oświadczenie klienta. Kredytobiorca w składanym wniosku musi wskazać, z jakiego tytułu i w jakiej wysokości otrzymuje dochód. Nie jest wymagane pisemnie potwierdzenie osiąganych dochodów. Klient jednak musi być przygotowany na sytuację, w której bank przed wydaniem decyzji, może poprosić o dostarczenie zaświadczenia.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Czy banki udzielają kredytów gotówkowych bez zaświadczeń o dochodach?

Bank może przyznać kredyt gotówkowy bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach. Sytuacja, w której zaświadczenie nie jest wymagane, zazwyczaj związana jest, z tym że klient ma otwarte konto w banku, w którym stara się o kredyt. Opcja ta jest zatem dostępna głównie dla stałych klientów, ponieważ bank może w łatwy sposób zweryfikować nasze wpływy na konto. Część banków oferty na pożyczki bez zaświadczeń o dochodach przygotowuje również dla nowych klientów, ale zazwyczaj wiąże się to z niższą kwotą kredytu, jaką udzielają w ramach takiego zobowiązania. Wyjątkiem jest kredyt hipoteczny, który zawsze wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Bez tego nie jest możliwe wydanie decyzji kredytowej.

Na jakich warunkach udzielana jest pożyczka bez zaświadczeń o dochodach?

Decydując się na kredyt bez zaświadczeń o dochodach w banku, musimy pamiętać, że jest to opcja tylko dla klientów, którzy posiadają stałe źródło dochodu i mogą to udowodnić na każdym etapie analizy kredytowej. Zgodnie z rekomendacjami KNF bank musi mieć pewność, że potencjalny klient ma zdolność do spłaty rat zgodnie z umową. W tej sytuacji zamiast zaświadczenia o dochodach bank może wymagać od nas przedstawienia innego dokumentu potwierdzającego wynagrodzenie np. wyciągu bankowego. Warunki kredytu w każdym banku mogą być inne. Ważne jest to, że nigdy nie są to rozwiązania darmowe, więc zawsze warto porównać oferty. Uwagę należy zwrócić na wysokość RRSO, które mówi o całkowitych kosztach kredytu. Za skorzystanie z dodatkowych środków w banku zawsze zapłacimy odsetki, bardzo często naliczana jest również prowizja.

kredyty bez zaświadczeń o dochodach

Jak otrzymać kredyt bez zaświadczenia o dochodach?

Najłatwiej o taki kredyt bez zaświadczeń zawnioskować w banku, w którym mamy otwarte konto z wpływem wynagrodzenia. Wtedy mamy szansę na to, że decyzja kredytowa zostanie wydana szybciej i nie będzie konieczności dostarczania innych dokumentów. Najszybciej taki wniosek złożyć przez internet, bądź aplikację banku. Jeżeli nie mamy dostępu do bankowości internetowej, to pozostaje opcja kontaktu z infolinią banku. W ostateczności możemy udać się do oddziału. Opcja ostatnia zajmie nam najwięcej czasu, ale możemy mieć również pewność, że ewentualne wątpliwości lub niejasne zapisy, zostaną nam od razu wyjaśnione przez pracownika. 

Jakie dokumenty są wymagane w przypadku takiego kredytu?

Tak, już wspominaliśmy, mimo że zaświadczenie o dochodach nie jest wymagane, to nie oznacza, że bank nie poprosi nas o inne dokumenty potwierdzające otrzymywane zarobki. Do najbardziej popularnych dokumentów dochodowych zaliczymy:

  • wyciąg bankowy,
  • PIT za ubiegły rok,
  • informacja z ZUS o wysokości podstawy naliczania składek.
kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach - rozwiązania pozabankowe

Co w sytuacji, w której bank nie akceptuje formy, w jakiej uzyskujemy dochody? Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki pozabankowe, które na pewno łatwiej będzie uzyskać. W zdecydowanej większości przypadków firmy pożyczkowe nie wymagają przedstawiania żadnych dokumentów. Wniosek składa się online według uproszczonych procedur i wystarczy sama deklaracja osiąganych dochodów. Pożyczki online bez zaświadczeń dostępne są w dwóch wersjach. Pierwsza to najbardziej popularne chwilówki bez zaświadczeń. W ramach tego rozwiązania mamy możliwość pożyczenia do kilku tysięcy złotych, a czas na oddanie środków zazwyczaj nie przekracza 60 dni. Drugie rozwiązanie to pożyczki na raty bez zaświadczeń, które umożliwiają uzyskanie wyższych kwot nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Spłata zobowiązania jest rozłożona na dłuższy okres. Dzięki temu zyskujemy niższą ratę, ale też za skorzystanie z oferty zapłacimy wyższe koszty. 

Na rynku finansowym działa około kilkudziesięciu pożyczkodawców pozabankowych dlatego, zanim wybierzesz pożyczkę, zachęcamy do ich porównania. Różnice w kosztach mogą być znaczne. Warto do tego celu wykorzystać porównywarki internetowe, które zestawiają najbardziej popularne oferty.

Oceń wpis

Średnia ocena 4.3 / 5. Oddanych głosów: 9

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 60000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…