Historia kredytowa - Definicja

Co to jest historia kredytowa? Definicja

Historia kredytowa może stanowić ułatwienie lub wręcz przeciwnie - przeszkodę na drodze do zaciągnięcia nowego zobowiązania finansowego. Jeżeli z informacji dostarczanych przez biura informacji kredytowej wynika, że wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania regulowaliśmy w terminie, wówczas instytucja finansowa, w której aktualnie wnioskujemy o kredyt lub pożyczkę, spojrzy na nas bardziej przychylnym okiem i być może uda nam się nawet wynegocjować bardziej korzystne warunki. Z drugiej strony, jeżeli w naszej historii kredytowej znajdą się na przykład informacje związane z zaleganiem w przeszłości ze spłatą rat, wówczas nasz obecny wniosek może nawet zostać odrzucony, a już na pewno nasza pozycja negocjacyjna będzie mniej korzysta.

Co składa się na naszą historię kredytową?

Banki lub inne instytucje finansowe wychodzą z prostego założenia, że skoro poprzedni kredyt spłacaliśmy terminowo, to prawdopodobnie przy kolejnym będziemy postępowali podobnie - i na odwrót: skoro do tej pory zalegaliśmy ze spłatami, to dlaczego bank miałby nam uwierzyć, że tym razem będzie inaczej. Nie każdy jest świadomy, że na historię kredytową wpływ mają wszystkie produkty kredytowe, z jakich korzystamy lub korzystaliśmy w przeszłości, a więc również karty kredytowe, debet w koncie czy zakupy towarów na raty. Instytucje finansowe sięgają do naszej historii kredytowej po to, aby obniżyć własne ryzyko, jakie wiąże się z udzielaniem kredytu, pożyczki lub przyznaniem innego produktu kredytowego.

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

Sprawdź również, jak obliczana jest zdolność kredytowa.

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…