Kredyt konsolidacyjny a pożyczka na spłatę zadłużenia

Pożyczka na spłatę długów

Znowu dostałeś wezwanie o konieczności spłaty zobowiązania? Wziąłeś kolejną pożyczkę, bo nie stać Cię na spłatę długów? Nie wiesz, jak wyrwać się z tej spirali zadłużenia? Chcesz znaleźć rozwiązanie, które pozwoli Ci spokojnie żyć bez strachu o to, co przyniesie jutro? W takiej sytuacji rozważ wzięcie kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki na spłatę zadłużenia. Sprawdź, co jest korzystniejsze.

Masz problemy z płynnością finansową? Gubisz się w terminach spłat kolejnych zobowiązań i chcesz w końcu zacząć panować nad swoimi finansami? Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest połączenie wszystkich rat w jedną. Dowiedz się, jak to zrobić.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Kredyt konsolidacyjny – propozycja banków dla zadłużonych

Jeśli jesteś o krok od tego, żeby przestać płacić raty w terminie, to ostatni moment, żeby skontaktować się z bankiem w sprawie kredytu konsolidacyjnego. Ten rodzaj finansowana jest przeznaczony na konkretny cel, czyli na spłatę dotychczasowych zadłużeń. Nie trzeba łączyć wszystkich długów. To Ty decydujesz, które zobowiązania będziesz spłacać na aktualnych warunkach, a które chcesz scalić w jedną ratę.

Za pomocą opcji konsolidacji możesz spłacić:

  • kredyt samochodowy lub gotówkowy,
  • zadłużenie z karty kredytowej lub z tytułu rachunku bieżącego,
  • pożyczki pozabankowe.

Musisz pamiętać o tym, że banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do oceny klienta. Podczas weryfikacji wniosku o kredyt instytucja sprawdzi, jak wygląda Twoja sytuacja finansowa i skontroluje:

  • źródło dochodu oraz wysokość osiąganych zarobków,
  • sytuację rodzinną,
  • historię kredytową, 
  • rzetelność w spłacie rat,
  • wykaz zabezpieczeń.

Zostaniesz poproszony o umowy wszystkich zadłużeń i wyciąg z rachunku osobistego. Na podstawie tych informacji bank oceni Twoją zdolność kredytową i zdecyduje, czy jesteś w stanie spłacić nowe zobowiązanie. Aby uzyskać pozytywną decyzję, niezbędne może być wniesienie dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości. Jest to ryzykowne, ale jeśli to jedyne rozwiązanie problemu na obecną chwilę, to znaczy, że najlepsze.

Udzielenie kredytu konsolidacyjnego wiąże się także z koniecznością zapłaty prowizji. Jej wysokość zależy od indywidualnych ustaleń kredytodawcy, jednak musisz być przygotowany na dodatkowe koszty początkowe.

Pożyczka na spłatę długów – szybkie rozwiązanie dla każdego

Nie każdy może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który jest oferowany przez banki. Negatywna historia kredytowa, utracona płynność finansowa lub zbyt małe dochody mogą przekreślić szansę na pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Jeśli spotkałeś się z odmową, poszukaj korzystnej pożyczki pozabankowej, określanej jako pożyczka na spłatę długów.
Na początek oblicz, ile w sumie wynosi Twoje aktualne zadłużenie. Następnie na moja-pozyczka.pl poszukaj firm pożyczkowych, które mają oferty na taką kwotę, ale nie sprawdzają baz danych. Aby sprawdzić wszystkie dostępne propozycje instytucji pozabankowych, uzupełnij formularz, który jest dostępny na stronie. Po wybraniu najkorzystniejszej oferty, dokończ transakcję i wyślij wniosek. Odpowiedź o przyznaniu pożyczki otrzymasz na adres e-mail po kilkunastu minutach, a pieniądze trafią na Twoje konto najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.

Pożyczka na spłatę długów to opcja, z której może każdy skorzystać, zarówno osoby zatrudnione na umowę o pracę, jak również Ci na umowie zlecenie, emeryci i renciści. Do wniosku wystarczy dołączyć dowód osobisty i osobiste oświadczenie o dochodach – bez zaświadczenia od pracodawcy, wyciągu z konta bankowego i sprawdzania PIT.  Jeśli komornik zajął Twoje konto, możesz skorzystać z pożyczki na czek GIRO lub zaprosić przedstawiciela do domu. W ten sposób pieniądze otrzymasz bezpośrednio do ręki i sam zdecydujesz, na co przeznaczysz gotówkę.

Pożyczka pozabankowa może zostać udzielona na kwotę od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, na kilkadziesiąt miesięcy. Warto rozważyć tę opcję nawet wtedy, kiedy nie pokrywa całego zobowiązania. Połączenie nawet części długów w jeden i obniżenie comiesięcznej raty, pozwoli Ci na odzyskanie płynności finansowej, a to pierwszy krok do przerwania spirali zadłużenia.

O czym pamiętać wybierając kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną?

Na samą myśl o kolejnym zadłużeniu masz gęsią skórkę? Wbrew pozorom pożyczka lub kredyt to może być prawdziwa deska ratunkowa. Musisz tylko spokojnie dobrze przemyśleć swoje działania i podejmować każdą decyzję racjonalnie.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj finansowania się zdecydowałeś, podczas wybierania oferty pożyczki lub kredytu konsolidacyjnego zwróć uwagę na:

  • wysokość miesięcznej raty – czy jest wyższa od dotychczasowych zobowiązań, czy na tyle niska, że będziesz w stanie ją spłacić bez większych wyrzeczeń,
  • długość okresu spłaty – im krótszy czas, tym wyższa rata, ale także szansa na to, że szybko pozbędziesz się długów. Warto to rozważyć,
  • całkowity koszt zobowiązania – zanim podejmiesz decyzję, dokładnie przeanalizuj dostępne oferty i sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej. Aby zmniejszyć ogólny koszt długu, możesz np. skrócić okres spłaty.

Podczas porównywania ofert sugeruj się RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Wskaźnik szybko i bez głębszej analizy pokaże Ci, która propozycja jest najkorzystniejsza dla Twojego portfela. Zwróć także uwagę na konsekwencje, które nastąpią, jeśli będziesz mieć opóźnienia w spłacie raty. Za jakiekolwiek odstępstwa od umowy instytucja finansowa może drastycznie podwyższyć oprocentowanie lub zażądać od Ciebie natychmiastowego uiszczenia należności. To z pewnością nie wpłynęłoby pozytywnie na Twoją sytuację finansową. Pamiętaj o tym, że najlepsza pożyczka to taka, która nie obciąża Twojego budżetu domowego i pozwala Ci normalnie funkcjonować.

Wyjście z długów wymaga konsekwencji i żelaznej woli. Wykorzystaj każdą dostępną opcję, aby z powrotem móc cieszyć się spokojnym życiem. Pożyczka konsolidacyjna pomoże Ci na nowo odzyskać kontrolę nad swoim budżetem. Nie zwlekaj!

Oceń wpis

Średnia ocena 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…