Jak wygląda pożyczka w Providencie?

Jak wygląda pożyczka w Providencie?

Potrzeba dodatkowych pieniędzy może zdarzyć się każdemu i wówczas gotówkę możemy pożyczyć w banku lub firmie pożyczkowej. To właśnie sektor ofert pozabankowych zdominował pożyczki online na raty lub inne. Powodem jest szybka dostępność środków i coraz bardziej konkurencyjna oferta. Jednym z liderów rynku jest Provident, dlatego to właśnie tym rozwiązaniom przyjrzymy się bliżej. Sprawdźmy, na czym polega pożyczka w Providencie.

Provident - podstawowe informacje o firmie

Provident Polska w naszym kraju działa od 1997 roku i z jego usług skorzystało już ponad 4 mln klientów. Firma wchodzi w skład międzynarodowej grupy finansowej IPF (International Personal Finance) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od marca 2013 roku również na polskiej GPW. Do IPF należą również: Czechy, Węgry, Rumunia, a także Meksyk. W 2014 roku utworzono jednostkę IPF Digital, która rozpoczęła sprzedaż pożyczek internetowych, będących uzupełnieniem pożyczek udzielanych w domu klienta. 

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

IPF Digital działa w takich krajach jak: Polska, Finlandia, Łotwa, Estonia, Litwa, Hiszpania oraz Australia. 

Korzenie Grupy IPF sięgają 1880 roku, czyli czasu kiedy powstała spółka Provident Financial, stanowiąca podwaliny dzisiejszej instytucji. Siedziba IPF znajduje się w Wielkiej Brytanii, w mieście Leeds.

Oferta pożyczkowa Provident w praktyce

Pożyczka Provident skierowana jest do osób, które ukończyły 18 rok życia, mają polskie obywatelstwo i stały dochód. W ofercie znajdziemy kilka propozycji, które możemy dopasować indywidualnie do swoich potrzeb. Dostępne kwoty zaczynają się od 300 do 20000 zł na okres spłaty od 3 do 48 miesięcy. Obsługa wniosku i pożyczki jest całkowicie online, więc pożyczoną kwotę otrzymamy w formie przelewu na konto, czyli bez wychodzenia z domu. Nie ma również konieczności informowania o celu takiej pożyczki. 

W ofercie specjalnej szybkich pożyczek online Provident znajdziemy aktualnie dwie główne propozycje:

Pożyczka Samoobsługowa Provident PRO:

 • dostępna kwota od 300 do 15000 zł,
 • elastyczny termin spłaty od 3 do 36 miesięcy,
 • pożyczka spłacana jest w miesięcznych ratach,
 • dostępna w opcji szybki przelew na konto, RRSO 19,62 %.

Pożyczka w Providencie na 48 miesięcy:

 • dostępna kwota od 5000 do 20000 zł,
 • termin spłaty 48 miesięcy,
 • spłata długoterminowa to niższa jednorazowa rata,
 • dostępna w opcji szybki przelew na konto,
 • RRSO 9,9 %.

Oferta standardowa Provident obejmuje również: pożyczki na raty tygodniowe oraz pożyczki na raty miesięczne, czyli tzw. pożyczki w domu. Możliwe do otrzymania i do spłaty są  również w gotówce. Jak więc widać, oferta jest na tyle szeroka, że każdy z łatwością dopasuje pożyczkę do swoich potrzeb.

Pożyczka w Provident - jak złożyć wniosek?

Wniosek o pożyczkę w Provident złożymy online w ciągu kilku minut, a poniżej opisaliśmy podstawowe kroki. Więcej na ten temat również w artykule: Jak wypełnić wniosek o udzielenie pożyczki?

KROK 1. Formularz rejestracyjny o pożyczkę w Provident. Rozpoczynamy od wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego, w którym podajemy podstawowe dane: 

 • imię i nazwisko,
 • pesel,
 • numer dowodu osobistego,
 • numer telefonu komórkowego.

Następnie podajemy dane do założenia konta internetowego w Provident, czyli adres e-mail i ustalamy hasło do logowania. Akceptujemy oświadczenia obowiązkowe o zapoznaniu się z Informacjami o przetwarzaniu danych osobowych i Regulaminem świadczenia usług drogą elektroniczną przez Provident Polska i akceptujemy ich treść.

KROK 2. Dane kontaktowe. W zakładce tej uzupełniamy dane tj.: państwo urodzenia, obywatelstwo, stan cywilny, liczbę osób na utrzymaniu, a także dane dotyczące adresu zamieszkania i zameldowania. Następnie uzupełniamy status zatrudnienia (np. umowa o pracę, emeryt, działalność gospodarcza, student, bezrobotny itp.), podajemy nazwę pracodawcy i od kiedy jesteśmy zatrudnieni. 

KROK 3. Twoje finanse. Podajemy numer konta bankowego, udokumentowany dochód netto, miesięczne wydatki oraz wybieramy dzień spłaty naszej przyszłej pożyczki. 

W kolejnych etapach następuje weryfikacja. W zależności od oferty decyzja o przyznaniu może być nawet w ciągu 15 minut. Środki z pożyczki przelewane są na podany numer konta bankowego. 

Weryfikacja klienta w Provident

To, czy otrzymasz pożyczkę w Provident, zależy od indywidualnej oceny Twojej sytuacji. Pożyczkodawca zweryfikuje złożony wniosek, a także sprawdzi Twoje dane w bazach dłużników, a Provident sprawdza rejestr Biura Informacji Gospodarczej i Biura Informacji Kredytowej. Zastanawiasz się, czy negatywny wpis w BIK przekreśla możliwość otrzymania pożyczki w Provident? Odpowiedź brzmi: nie. Pożyczkodawca każdy wniosek rozpatruje indywidualnie, więc otrzymanie pożyczki możliwe jest nawet z negatywnym wpisem.

Weryfikacja naszej tożsamości odbywa się natomiast za pomocą przelewu weryfikującego na 1 zł, który musimy wykonać z własnego rachunku bankowego. W ten sposób potwierdzamy dane podane we wniosku. 

Koszty pożyczki online w Providencie

Koszt pożyczki w Providencie uzależniony jest od kwoty, o którą wnioskujemy oraz okresu spłaty, jaki wybierzemy. Informacja o kosztach widoczna jest już na etapie przeliczania oferty w kalkulatorze. Dodatkowo zapis ten obowiązkowo znajduje się w umowie, którą otrzymamy do akceptacji. Ofertę możemy dowolnie dopasować do własnych potrzeb, przykładowo:

Wnioskowana kwota 5 000 zł

Okres spłaty 48 miesięcy

Wysokość raty 125,47 zł

Całkowita kwota do spłaty 6 022,56 zł

Roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) 9,87 %

Wnioskowana kwota 20 000 zł

Okres spłaty 48 miesięcy

Wysokość raty 501,86 zł

Całkowita kwota do spłaty 24 089,28 zł

Roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) 9,87 %

Provident kieruje się filozofią bezpiecznego pożyczania, w której gwarantuje szyfrowane połączenia, dostęp 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, brak zbędnych formalności oraz poufność. To wszystko decyduje o pozycji lidera w sektorze usług pozabankowych w Polsce.

Oceń wpis

Średnia ocena 3.6 / 5. Oddanych głosów: 8

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
 • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
 • dotDarmowa usługa
 • dotPrzez telefon i internet
 • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…