Wysokość oprocentowania - Definicja

Wysokość oprocentowania - o czym informuje? Definicja

Wysokość oprocentowania to jeden z głównych czynników decydujących o tym, ile pieniędzy będziemy musieli oddać kredytodawcy. Oprocentowanie mówi nam o tym, ile wyniosą odsetki od pożyczonego kapitału. Prezentowane jest w ujęciu rocznym, nawet jeśli dotyczy zobowiązań o krótszym terminie spłaty. Stanowi koszt, który wliczany jest w każdą ratę kredytu lub pożyczki. Wysokość oprocentowania zawsze pojawia się w ofertach kredytów i pożyczek, razem z innym parametrem, a mianowicie z RRSO, czyli z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Przy stałym wiemy z góry, ile będzie wynosiło przez cały okres spłaty kredytu.

Od czego zależy wysokość oprocentowania kredytu?

Wysokość oprocentowania kredytu zależna jest od kilku różnych czynników. Po pierwsze od ryzyka, z jakim wiąże się z perspektywy banku pożyczanie pieniędzy danej osobie lub przedsiębiorstwu. Jeżeli mamy do czynienia z wiarygodnym podmiotem, o nieskalanej historii kredytowej i udokumentowanych, wysokich, stałych dochodach, wówczas taki klient będzie miał większą szansę na wynegocjowanie atrakcyjnego oprocentowania. Drugą kwestią jest wysokość kredytu. Banki zachęcają do brania wyższych zobowiązań, przedstawiając je jako bardziej atrakcyjne za sprawą niższego oprocentowania. Wysokość oprocentowania można także obniżyć poprzez wysoki wkład własny, np. przy zakupie pojazdu lub nieruchomości. Skoro mowa o nieruchomościach, to niebagatelne jest także przeznaczenie kredytu - np. kredyty hipoteczne z reguły obarczone są niższym oprocentowaniem.

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.
Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…