Marża przy kredycie - Definicja

Co to jest marża przy kredycie? Definicja

Marża przy kredycie jest jednym z kosztów ponoszonych przez kredytobiorcę w związku z pożyczaniem pieniędzy od instytucji finansowej. Jest formą wynagrodzenia dla kredytodawcy za udzielenie kredytu. Marża jest wliczana do oprocentowania kredytu, a więc wpływa na wysokość comiesięcznych rat. Wysokość marży przy kredycie uzależniona jest przede wszystkim od kwoty kredytu, ale nie bez znaczenia jest cel kredytu. Przyjmuje się, że z najniższą marżą spotkamy się w przypadku kredytów hipotecznych, wyższa będzie natomiast przy pożyczkach na dowolny cel. Bank zwróci także uwagę na naszą historię kredytową oraz zdolność kredytową, czyli na to, jak przebiegała spłata naszych poprzednich zobowiązań oraz jak wysokie są nasze dochody i skąd pochodzą (umowa o pracę, własna działalność gospodarcza, umowy cywilnoprawne, emerytura itd.).

Od czego jeszcze zależy marża przy kredycie?

Poza tym na wysokość marży ma wpływ także ocena ryzyka przeprowadzona przez stronę udzielającą kredytu. Ryzyko będzie mniejsze, jeśli zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie kredytu lub gdy na przykład przy zakupie nieruchomości wniesiemy wysoki wkład własny. Niekiedy bank daje możliwość obniżenia marży poprzez założenie konta osobistego lub zawnioskowanie o wydanie karty kredytową. Marża przy kredycie jest ściśle powiązana z prowizją banku. Zazwyczaj niska marża wiąże się z wysoką prowizją i na odwrót, przy czym prowizja jest opłatą jednorazową, a marża wliczona jest w każdą ratę.

Ile potrzebujesz?

Na jaki okres?

mies.

Zobacz nasze pozostałe definicje:

Pożyczka online
i kredyt przez
Internet lub telefon.
  • dotŁatwo i prosto bez wychodzenia z domu
  • dotDarmowa usługa
  • dotPrzez telefon i internet
  • dotWysoka przyznawalność
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jaki okres czasu?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 36 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 20000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 15000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 6000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 7500 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 kwietnia 2022

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej może skutecznie zniechęcić do składania kolejnych wniosków o pożyczkę. Nic więc dziwnego…

21 kwietnia 2022

Pożyczka bez sprawdzania BIK to często jedyna możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, jeżeli mieliśmy opóźnienia w spłacie…

15 kwietnia 2022

Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą blokować dostęp do wielu rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie…