Pożyczka na umowę zlecenie. Czy można ją zaciągnąć?

pożyczka na umowę zlecenie

Poszukując dodatkowego wsparcia finansowego, często zastanawiamy się, czy umowa, jaką posiadamy z pracodawcą, jest wystarczająca, aby otrzymać pożyczkę. Sytuacja ta dotyczy zwłaszcza pracowników zatrudnionych na umowy zlecenie lub o dzieło. W artykule odpowiemy na pytanie, jak uzyskać taką pożyczkę oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Czy na umowę zlecenie można wziąć kredyt?

Nie zawsze firma, w której pracujemy, zatrudnia pracowników na umowę o pracę. Bardzo często są to umowy zlecenie. Pytanie, czy taka forma zatrudnienia będzie wystarczająca dla przyszłego pożyczkodawcy? To zależy od tego, gdzie złożymy wniosek. Mimo tego, że banki wymieniają umowę zlecenie jako dokument dochodowy, to często taka umowa musi spełniać określone kryteria, np. trwać od minimum roku. Sytuacja wygląda inaczej w pozabankowych firmach pożyczkowych. W tym przypadku czas trwania umowy nie będzie miał znaczenia. Dzięki temu łatwiej będzie nam taką pożyczkę na umowę zlecenie uzyskać.

Ile potrzebujesz?

-
+

Na jak długo?

mies.
-
+

Jak działa pożyczka na umowę zlecenie?

Pożyczka na umowę zlecenie w firmie pozabankowej dostępna jest online. Cały proces wnioskowania zajmuje do kilkunastu minut i odbywa się bez wychodzenia z domu. Procedury są maksymalnie uproszczone, aby otrzymanie środków możliwe było, w jak najkrótszym czasie. Wielu pożyczkodawców nie weryfikuje naszych danych bazach dłużników, więc pożyczka na umowę zlecenie bez BIK, czy KRD jest możliwa. 

pożyczka na umowę zlecenie bez bik

Kto może wziąć kredyt na umowę zlecenie?

Umowa zlecenie jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy zatrudnieni w danej firmie i otrzymujemy wynagrodzenie. Pożyczkę na umowę zlecenie może zatem uzyskać osoba pełnoletnia, które dodatkowo posiada:

  • miejsce zamieszkania w Polsce,
  • polskie obywatelstwo,
  • ważny dowód osobisty,
  • aktywny numer telefonu komórkowego,
  • własne konto bankowe.

We wniosku o pożyczkę na umowę zlecenie dodatkowo uzupełniamy:

  • wysokość zarobków,
  • aktualne zobowiązania,
  • liczbę osób na utrzymaniu.

Całość zajmuje kilka minut. Kolejnym etapem jest potwierdzenie naszej tożsamości. Najbardziej popularną formą jest przelew weryfikacyjny na 1 zł lub 1 grosz. Dzięki temu firma pożyczkowa może porównać dane ze złożonego wniosku z tymi, które otrzymała w przelewie. Wniosek możemy złożyć za pomocą smartfona lub komputera. Część pożyczkodawców umożliwia również złożenie wniosku drogą telefoniczną. Jest to jednak mniej popularna forma. 

Pożyczka na umowę zlecenie – ile można pożyczyć?

Pożyczka na umowę zlecenie dostępna jest w dwóch wariantach. Od tego wyboru zależy to, ile będziemy mogli pożyczyć w ramach tego rozwiązania. 

  • Chwilówki na dowód na umowę zlecenie – dostępne kwoty nie przekraczają kilku tysięcy złotych. Mają krótki termin zwrotu, więc sprawdzą się, jako dodatkowa gotówka, jeżeli wiemy, że będziemy mogli ją szybko spłacić.
  • Pożyczki na raty na umowę zlecenie – dostępne wyższe kwoty nawet do 50 tys. zł, a spłatę takiej pożyczki możemy podzielić na raty. Dłuższy okres to niższa miesięczna rata. 

Jak znaleźć pożyczkę na umowę zlecenie?

Pożyczka na umowę zlecenie to po prostu pożyczka online. Możesz skorzystać z oferty bezpośrednio u konkretnego pożyczkodawcy lub złożyć jeden wniosek poprzez stronę internetową firmy pośredniczącej, która sprawdzi ofertę u kilku pożyczkodawców. Ta druga opcja jest wygodniejsza, bo mamy szerszy wybór ofert. Warto również porównać propozycje w dostępnych rankingach. Dzięki zestawieniom szybko znajdziemy produkt, który będzie nam najlepiej odpowiadał. Na rynku działa kilkudziesięciu pożyczkodawców, dlatego zawsze przed podpisaniem umowy upewnij się, że taka pożyczka jest dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Szeroki wybór ofert i łatwa dostępność do tego typu rozwiązań sprawia, że klienci chętnie pożyczają. Zanim jednak podejmiesz decyzję, przemyśl, czy poradzisz sobie ze spłatą zobowiązania. Zwłaszcza w sytuacji, jeżeli to Twoja kolejna umowa pożyczkowa. Bardzo łatwo wpaść w spiralę długów.

czy na umowę zlecenie można wziąć kredyt

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę na umowę zlecenie?

Przemyślane pożyczanie to bezpieczny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki, którą możemy wykorzystać na dowolny cel. Zanim wybierzemy ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, dzięki którym, pożyczanie będzie bezpieczne. O czym należy wiedzieć, decydując się na pożyczkę na umowę zlecenie?

  • Darmowa pożyczka – pożyczka na umowę zlecenie może być darmowa. Pod warunkiem, że spełnisz określone w regulaminie zasady. Po pierwsze musi to być Twoja pierwsza pożyczka u danego pożyczkodawcy. Po drugie pożyczkę tę musisz spłacić w wymaganym terminie. Każde opóźnienie w spłacie będzie generować dodatkowe koszty. 
  • Koszty zobowiązania – podstawową zasadą pożyczania jest to, że im dłuższy okres, w jakim spłacamy dane zobowiązanie, tym wyższe będą ostateczne koszty. Rozłożenie spłaty na raty to korzyść wynikająca z niższych rat, ale pamiętaj, im dłużej spłacasz, tym więcej odsetek zapłacisz. Zanim podpiszesz umowę, zwróć również uwagę na dodatkowe koszty, np. za wydłużenie terminu spłaty. Nie podpisuj, jeżeli czegoś nie rozumiesz. Dopytaj o niejasne dla Ciebie zapisy.
  • Wiarygodność pożyczkodawcy – wybieraj znanych i sprawdzonych pożyczkodawców. Sprawdź, czy dana firma jest zarejestrowana w KRS. Na stronie KNF publikowane są również komunikaty ostrzegające przed nieuczciwymi usługodawcami. Sprawdzaj rankingi i opinie klientów. To najlepsze źródło wiedzy o danej firmie pożyczkowej.
  • Sposób weryfikacji klientów – większość firm pożyczkowych korzysta z baz danych biur informacji gospodarczych. Wynik tej weryfikacji nie przekreśla szans na otrzymanie pożyczki. Pożyczkodawca zdecyduje indywidualnie o tym, czy pożyczy nam gotówkę, nawet w sytuacji negatywnych wpisów. Firmy pożyczkowe działają według innych przepisów niż banki. Pożyczanie jest bezpieczne pod warunkiem, że będzie to przemyślana decyzja.

Oceń wpis

Średnia ocena 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożyczka na konto
lub w gotówce?
Pożycz już teraz!
  • dotRównież bez zaświadczeń i na dowód
  • dotNawet ze złym BIK, KRD
  • dotWysoka przyznawalność
  • dotBez wychodzenia z domu
Ile chcesz pożyczyć?
-
+
Na jak długo?
mies.
-
+

Pożyczki od 91 dni do 120 miesięcy | Maks. RRSO: 178,38%

Ranking pożyczek ratalnych

1

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 30000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 3000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek
Ranking chwilówek

1

Kwota do 150000 zł

Złóż wniosek

2

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

3

Kwota do 10000 zł

Złóż wniosek

4

Kwota do 4000 zł

Złóż wniosek

5

Kwota do 5000 zł

Złóż wniosek

Najnowsze wpisy na blogu

Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, promocje bankowe, karty kredytowe to produkty, na których znamy się najlepiej, dowiedz się więcej czytając codziennie naszego bloga.

27 maja 2022

Sytuacja osób spłacających zobowiązania kredytowe w roku 2022 nie należy do najłatwiejszych. Rosnące stopy procentowe powodują,…

23 maja 2022

Opóźnienia w spłacie pożyczek mogą wywołać szereg negatywnych konsekwencji. Sytuacja ta staje się problematyczna, zwłaszcza kiedy…

16 maja 2022

Brak spłaty bieżących zadłużeń może spowodować duże trudności z zaciąganiem nowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie…